Kandydat Partii Pracy Sadiq Khan oficjalnie zwyciężył w wyborach burmistrza Londynu.  Pochodzi z prostej rodziny, jest synem pakistańskiego kierowcy autobusu i krawcowej, wychowywał się na londyńskim osiedlu.

W czwartkowych wyborach laburzysta Sadiq Khan zdobył ponad 1,3 mln głosów i uzyskał najwyższy mandat dla pojedynczego polityka w historii Wielkiej Brytanii. Khan pokonał kandydata Partii Konserwatywnej Zaca Goldsmitha, którego komentatorzy krytykowali za posługiwanie się w kampanii anty-islamską retoryką. Na stanowisku burmistrza zastąpi konserwatystę Borisa Johnsona.

Wyjątkowy jest jednak nie  wynik wyborczy, ale i fakt, że 45-letni syn pakistańskich imigrantów jest pierwszym muzułmaninem, który obejmuje stanowisko burmistrza dużej zachodniej stolicy. Burmistrz Londynu zarządza m.in. budżetem miejskim w wysokości 16 miliardów funtów, mając wiele prerogatyw dotyczących transportu publicznego, policji, planu zagospodarowania i inwestycji na terenie miasta, kultury i ochrony środowiska.

13124616_727052897434643_5463211679241004505_n

W wypowiedzi dla Sky News wyraził nadzieję, że “rezultaty wyborów zachęcą młodych, londyńczyków muzułmanów i pochodzących z innych mniejszości, by angażowali się w społeczeństwo obywatelskie i politykę”.

– Polityka strachu nie jest w tym mieście mile widziana – powiedział Khan podczas pierwszego przemówienia po ogłoszeniu wyników. Zaznaczył, że londyńczycy wybrali “nadzieję, a nie strach, jedność – a nie podziały”.

– Dziękuję Ci, Londynie – powiedział wyraźnie wzruszony. W trakcie przemówienia Khana jeden z jego konkurentów, narodowiec Paul Golding, odwrócił się na znak protestu plecami. (zdjęcie poniżej)

26642-201605071043-lg2

 

Jednym słowem Islamizacja Anglii postępuje !! Teraz tylko czekać aż w Francji i Anglii muzułmanie założą swoje partie polityczne, będą piąć się na wyższe stanowiska państwowe i wprowadzać swoje własne dedykowane przez wyznanie i kulturę obyczaje. W Niemczech chociaż żadna partia muzułmańska nie rządzi miejsca w pociągach już są podzielone są specjalne przedziały tylko dla kobiet –>   http://niezalezna.pl/78133-juz-sie-dzieje-w-niemczech-specjalne-antyimigranckie-przedzialy-dla-kobiet-w-pociagach

To jest pierwszy ale bardzo wyrazisty znak że na zachodzie w przeciągu 5 do 15 lat zajdą poważne zmiany polityczne związane z demografią i dominacją muzułmanów w społeczeństwach.