PiS deklaruje poparcie Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. Nie dziwi mnie to zupełnie, ale zastanówmy się jak wygląda.

13177270_1742853395994627_343994728664359420_n

Jarosław Kaczyński i jego padawani zaczynają powoli funkcjonować jakby ponacierali się woskiem. Z jednej strony wizerunek władzy, która wyprzedza posunięcia konkurencji i potrafi stworzyć wirtualne alternatywy (dosłownie) to coś, co warto docenić, spoglądając na sprawę politologicznym okiem. Z drugiej, wciąż niestety planszą dla tej potyczki jest Polska. 

1. Poparcie dla największego rywala JK z pewnością wprowadza zakłopotanie w szeregach Kodomitów (wspaniałe określenie, które usłyszałem u Ziemkiewicza) – plus
2. Na arenie “europejskiej” jest to fakt do przemilczenia dla rozpisujących się o zagrożonej przez katofaszystów Polsce – plus
3. Tusk w Brukseli to brak Tuska w Polsce – plus
itd.

Niezależnie jednak od tych politycznych kalkulacji, Prawo i Sprawiedliwość (pomijając intencje) prawdopodobnie wyrazi poparcie dla człowieka, którego nazywa zdrajcą. Abstrahując od tego całego cyrku w jewropolityce, volens nolens, Tusk to domniemany reprezentant europejskiej i polskiej racji stanu zatem…skoro już się jest dyktatorem, faszystą, kato-talibem i innymi, to chrzaniłbym wizerunkowe uszczerbki i wysłał jasny sygnał – TEGO CZŁOWIEKA POLSKI RZĄD NIE POPRZE.

 

 

Za zgodą

Autor: Łukasz Romańczuk