Dwóch Polaków zakłóciło wieczorną modlitwę w meczecie Al-Rahman obrzucając zgromadzonych w nim wiernych plastrami bekonu.

Jak donosi portal polishexpress.co.uk. Piotr C. i Mateusz P. będąc pod wpływem alkoholu obrzucili bekonem wiernych modlących się podczas wieczornego nabożeństwa w meczecie Al-Rahman w Camden. Bekon, na tę okazję kupili specjalnie w pobliskim supermarkecie.

Wśród modlących się muzułmanów wybryk pijanych Polaków spowodował spore zamieszanie. Na miejsce została wezwana policja, która aresztowała napastników i przewiozła do najbliższego komisariatu.

Gdy Polacy wytrzeźwieli zostali przesłuchani. Sprawę skierowano do sądu, który oskarżył ich o udział w akcie przemocy na tle religijnym. Oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów. Do czasu orzeczenia winy  zostaną w areszcie.

Prokurator Zahid Hussain powiedział, że „jest to niespotykany dotąd przypadek”.

„Cywilizowane społeczeństwa zachodnie posiadają wolność wyrażania opinii i wolność słowa. Jednak są granice, których przekraczać nie wolno i wszyscy musimy ich przestrzegać” – dodał oburzony prokurator.

Podczas rozprawy oburzeni muzułmanie zaznaczali również, że dwójka Polaków weszła do meczetu mimo tego, że znajdowali się pod wpływem alkoholu, czego również zabrania religia islamska. Czyn naszych rodaków nazwali  przejawem islamofobii.

„Nie dość, że weszli pijani do meczetu, to jeszcze rzucili na podłogę mięso wieprzowe w miejscu dla nas świętym” – powiedział Zahid Hussein.

 

źródło: polishexpress.co.uk

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany