Czemu Facebook cenzuruje treści i blokuje profile związane z organizacjami patriotycznymi, a jednocześnie przymyka oko na skandaliczne ekscesy lewaków i antyklerykałów? Cezary Gmyz ujawnił na Twitterze, że szefowa polskiego Facebooka aktywnie uczestniczy… w marszach KOD. 

Na Facebooku tolerowane są obraźliwe profile w rodzaju “Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”, a jednocześnie problemy mają osoby lub organizacje promujące tematykę narodową, pro-life i katolicką. Dlaczego tak się dzieje?

Dziennikarz śledczy Cezary Gmyz ujawnił możliwe przyczyny tak jawnej cenzury popularnego serwisu. Okazało się, że na czele polskiej redakcji Facebooka stoi Sylwia de Weydenthal, która uczestniczy w manifestacjach KOD i sama udostępnia na swoich profilach skandaliczne treści o jednostronnym zabarwieniu politycznym.

Dziennikarz niedługo potem opublikował kolejną informację,  że bliskim współpracownikiem de Weydenthal jest Robert Bednarski, szef FB na Europę Środkowo-Wschodnią. Wcześniej był on szefem portalu Onet.pl.

Na profilu Marszu Niepodległości na Twitterze pojawiły się  zdjęcia ujawniające kolejnych pracowników kierujących polskim Facebookiem. Jest wśród nich Barbara Topol, wcześniej zatrudniona w TVN i Anna Mościcka, wcześniej związana z „Gazetą Wyborczą”.

 

Sylwia de Weydenthal od kwietnia 2014 r. pełni w Facebooka funkcję Client Partner CEE, czyli partnera na Europę Środkowo-Wschodnią. Wcześniej de Weydenthal pracowała w innych zagranicznych korporacjach, m.in. w Danone Waters Żywiec Zdrój S.A., Grupie Żywiec Heineken, Coca-Cola Company i Saatchi&Saatchi.

Dziennikarz Cezary Gmyz ujawnił, w jaki sposób de Weydenthal bierze udział w życiu publicznym:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany