“Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi. Ty też!” – ostrzega w swoim spocie Instytut Spraw Obywatelskich.

INSPRO jest organizacją pożytku publicznego, jako taki ma więc prawo do darmowych emisji swoich materiałów na antenie Telewizji Publicznej. Jego działacze jeszcze w połowie września złożyli stosowny wniosek do TVP. Telewizja Publiczna zwlekała z odpowiedzią by w końcu odmówić przeciwnikom TTIP i CETA.

Przedstawiciele Telewizji Polskiej nie zgodzili się na bezpłatną emisję spotu przygotowanego przez fundację INSPRO w ramach kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”. – W spocie ani razu nie pojawia się główne założenie kampanii, którym jest sprzeciw wobec sprzedaży żywności genetycznie modyfikowanej – uzasadnia nadawca. – Zastanawiamy się czy na decyzję TVP miał wpływ gorący czas polityczny i wciąż niejasne stanowisko polskiego rządu ws. CETA – komentuje INSPRO.

Klip jest elementem prowadzonej przez fundację INSPRO kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”. – Podobnie jak króliki w laboratoriach, ludzie poddawani są eksperymentom. Jak? Robiąc codzienne zakupy. Z powodu braku odpowiedniego oznakowania nie wiadomo, czy mleko stojące na sklepowych półkach pochodzi od zwierząt karmionych genetycznie modyfikowanymi paszami, czy paszami bez dodatku GMO. Te same wątpliwości dotyczą mięsa, jaj i innych produktów pochodzących od zwierząt – tak fundacja opisuje przyczyny akcji.

Link do strony organizacji i przekierowanie do podpisania petycji: https://chcewiedziec.pl/

 

 

źródła: kresy.pl , wirtualnemedia.pl

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany