Choć znaczna część Paryża wygląda jak w romantycznych hollywoodzkich filmach, niektóre dzielnice przypominają teraz post-apokaliptyczne miejsca w których toczy się wojna.

Romantyczny dawniej Paryż przekształcił się w stolicę brudu i śmieci. Wszystko w wyniku samobójczej polityki francuskich władz, pozwalających, by imigranci z Afryki przenosili się do stolicy Francji i żyli tam na ulicy. Szokujący film anonimowego Francuza ukazuje, jak zmieniło się oblicze Paryża.

Nagranie  pokazuje katastrofalne skutki niekontrolowanej, nielegalnej masowej emigracji młodych mężczyzn z państw afrykańskich do Europy.

Gdyby nie rozpoznawalne budowle można byłoby stwierdzić że widzimy slumsy w Mogadiszu. Na ulicach pełno w śmieci, chodniki są zablokowane przez śmieci i materace, tysiące mężczyzn z afryki traktuje ulice jak rzecz prywatną – śpią i żyją w namiotach jak bezdomni. Film pokazuje m.in. okolice Avenue de Flandre. W materiale znalazły się też ujęcia bijatyk między Murzynami (głównie z Sudanu i Erytrei) a francuską policją, która próbowała zlikwidować uliczne obozowisko.

Jeśli obecne tendencje  utrzymają się , Francuzi staną się mniejszością narodową we własnym kraju. Gdy takie zjawiska zaczną się rozprzestrzeniać na obszarach uczęszczanych przez turystów, obraz Paryża postrzeganego jako romantyczne miasto zakochanych zniknie bezpowrotnie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany