Pochodząca z Afganistanu tłumaczka języka paszto, która towarzyszyła dziennikarzowi realizującemu reportaż w obozie migrantów, tzw. dżungli, w Calais na północy Francji, została zaatakowana przez trzech Afgańczyków i padła ofiarą gwałtu – podała agencja AFP.

Sytuacja miała miejsce w Nowej Dżungli, dzikim obozie imigrantów w Calais. W nocy z poniedziałku na wtorek pojawił się tam dziennikarz wraz z tłumaczką języka paszto. Mężczyzna chciał nakręcić reportaż o nieletnich w obozie.

Początkowo napastnicy chcieli zabrać zgromadzone do reportażu materiały, jednak później jeden z mężczyzn zgwałcił 38-letnią tłumaczkę, grożąc jej nożem. Dwóch pozostałych napastników przytrzymywało dziennikarza, również grożąc mu nożem.

Wkrótce agresorzy puścili dziennikarza i zgwałconą tłumaczkę. Ci udali się natychmiast na komendę policji w Calais, gdzie zgłosili przestępstwo. Kobieta trafiła pod obserwację lekarzy, natomiast policja zaczęła poszukiwania trzech Afgańczyków, którzy dopuścili się napaści. Funkcjonariusze wciąż szukają przestępców.

Francuskie władze zapowiedziały, że przed nadejściem zimy zamkną tzw. dżunglę w Calais i przeniosą ok. 9 tys. migrantów do 164 ośrodków utworzonych w całej Francji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany