Jedna z niemieckich chrześcijańskich szkół zrezygnowała z odegrania podczas koncertu w kościele pieśni o Chrystusie. Powodem tej niebywale skandalicznej dla społeczności chrześcijańskiej decyzji jest chęć zapewnienia licznym wyznawcom Allaha lepszych warunków do integracji. Jak licznym? Zobaczcie sami…

Zdarzenie miało miejsce w Sarstedt (dolna Saksonia). Jedna z tamtejszych chrześcijańskich szkół współorganizowała koncert świąteczny w kościele. Religijne pieśni miał odśpiewać szkolny chór… no własnie miał, ponieważ dyrekcja szkoły w porozumieniu z duchownymi podjęła decyzję o rezygnacji z kolęd. Powód? Obecność 5! (słownie: pięciu) dziewcząt na występie. Co prawda azylantki nie są uczennicami szkoły, ale są… muzułmankami, zatem mogły się poczuć urażone.

Dziewczęta mieszkają w internacie przynależącym do szkoły i uczą się języka niemieckiego.

– Klasy i nauczycielka muzyki świadomie zrezygnowały z wyboru pieśni z odniesieniem do chrześcijaństwa, by umożliwić udział tym młodym osobom – mówi Marita Bünger, rzecznik szkoły .

Tygodnik„Junge Freiheit” podał, że nie chodziło tu jednak o kategoryczny sprzeciw kogokolwiek z rodziców. Była to decyzja szkoły.

Bünger twierdzi, że właśnie poprzez wybór pieśni pozbawionych religijnego kontekstu, przejawia się prawdziwe chrześcijaństwo:

– Nasza szkoła reprezentuje wartości chrześcijańskie, a do nich należy także tolerancja względem innych religii – powiedziała rzecznik szkoły.

Reasumując… Chrześcijańska szkoła, która swoje podstawy buduje na religii chrześcijańskiej, nie odegrała kolęd w obawie o pięć dziewcząt, które nawet uczennicami tej szkoły nie są. Cóż, przykro patrzeć na to jak Niemcy kompletnie  niczego się nie uczą. Nadal pokazują swoją uległość zapominając powoli, że to oni powinni być gospodarzami we własnym domu, a imigranci winni owe zachowania uszanować od początku do końca.

Magdalena Derucka – Prawa Strona Medalu

 

źródło: jungefreiheit.de, prawicowyinternet.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany