8 marca w Dzień Kobiet pod Ratuszem w Lublinie pikietowali członkowie ruchów narodowych. Zadaniem kobiety jest stworzenie tradycyjnej rodziny, gdzie przekazywane będą takie wartości jak wiara i miłość – przekonywali. Pikietę zorganizowali wspólnie Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo Radykalny. Działaczki ugrupowań narodowych przedstawiały swoją wizję roli kobiety w społeczeństwie, działacze natomiast rozdawali kwiaty.

Feministyczny pogląd na świat nie jest jedyną wizją prezentowaną przez kobiety – przekonywała Klaudia Banaś z Młodzieży Wszechpolskiej. Początkowym ruchom feministycznym zawdzięczamy poprawę jakości życia kobiet – stwierdziła – Pierwotny feminizm znacząco różni się jednak od działań podejmowanych przez kobiety, określające się jako feministki dzisiaj. Pierwsze feministki walczyły przede wszystkim o prawo do edukacji.

Manifestujemy kobiecość w najczystszym tego słowa znaczeniu, bez żadnych spaczeń, udziwnień czy zboczeń. Nie idziemy ku wynaturzeniu, jak robią to feministki w imię walki o równouprawnienie – mówiła Patrycja Rowińska z ONR.

14 lutego odbyła się natomiast kampania społeczna „Kocham Polskę”, podczas której działacze Młodzieży Wszechpolskiej wręczali przechodniom plakaty z okazji 75 rocznicy powstania Armii Krajowej. Celem przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnego patriotyzmu.

Działacze ruchów narodowych organizują również co roku paczki dla Kresowian, prowadzą akcję „Polska flaga w polskim domu” oraz promują kupowanie polskich produktów.

 

źródło: dziennikwschodni.pl
fot. dziennikwschodni.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany