11 marca w programie „Młodzież kontra, czyli pod ostrzałem” gościem był poseł Tomasz Jaskóła (Kukiz’15). Poseł Jaskóła stwierdził, że jest za opcją zerową – „W Ministerstwie Spraw Zagranicznych do bycia współpracownikiem SB przyznało się 220 osób. Wszyscy won. Kto był agentem jest niebezpieczny dla państwa.”

W kontekście wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej uważa, że polityka Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego okazała się klęską i staliśmy się mniej poważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych.

Na pytanie o trzy najbardziej potrzebne Polsce reformy wymienił nową Konstytucję, JOW, zakaz finansowania partii politycznych z budżetu państwa, a także cięcia podatkowe. „Najlepszym sposobem na poprawę jakości życia jest cięcie podatków, a 460 niezależnych posłów mogłoby w tym pomóc.” Poseł Jaskóła odniósł się także do posłów tej kadencji Sejmu – „Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem JOW, to jest albo idiotą, albo jest beneficjentem tego systemu. Tertium non datur (łac. trzeciej możliwości nie ma).”

Na pytanie dotyczące przyszłości UE stwierdził – „W cholore z Unią Europejską. Proces likwidacji UE będzie trwał 50 lat.”

Poseł Jaskóła poruszył także temat samorządowców. Uważa, że – „Samorządowcy dzielą się stanowiskami w miejskich spółkach komunalnych. To ma miejsce we wszystkich gminach w Polsce. Aby zwalczyć układy w gminach należy sprywatyzować całkowicie przedsiębiorstwa komunalne. Jest to wielka patologia.”

Prowadzący na początku programu przedstawił posła, nawiązując do jego wypowiedzi – „Na granicy UE trwa wojna z najeźdźcami”, następnie Pan poseł potwierdził tę tezę.

 

źródło: tvp info
fot. mlodziezkontra.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany