18 marca w programie „Studio Polska” odbyła się dyskusja na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Miriam Shaded na początku programu stwierdziła, że „Obecna sytuacja zmierza do wojny cywilizacji łacińskiej z cywilizacją islamską. Tożsamość religijna stoi wyżej dla muzułmanów niż tożsamość narodowa. W razie wojny staną w jednym szeregu przeciwko naszej cywilizacji.”

Do sytuacji w Holandii nawiązała natomiast Pani Agnieszka Wojciechowska z Europejskiego Centrum Inicjatyw Społecznych „Przeciętni Holendrzy twierdzą, że wolność z której byli tak dumni zaczyna ich zabijać. To inne kultury zaczynają im narzucać swoje racje. Ludzie z innych kultur mają większe prawa niż oni sami.”

Portugalczyk Jorge Figueiredo stwierdził, że unia działa jak mafia. „Jesteśmy coraz bardziej zadłużeni, musimy płacić więcej, mamy coraz więcej podatków i mamy coraz mniej pieniędzy. Dlatego powiedziałem o mafii w UE.”

Pan Figueiredo podjął również temat upadku portugalskiej gospodarki „Otrzymaliśmy duże sumy pieniędzy, Unia Europejska nas kupiła. Ale teraz to my musimy płacić. Płacimy naszymi przedsiębiorstwami, produktami. Nasza gospodarka już się skończyła. Nie mamy już połowów ryb, rolnictwo również upada, mamy bardzo małą produkcję. Jedynie rozwija się turystyka. A gdzie nasza tożsamość? Jesteśmy rybakami, podbiliśmy świat. Tego już nie ma.”

W dyskusji głos zabrał także Konrad Berkowicz, który powiedział, że „Unia Europejska jest antyeuropejska, zaprzeczyła podstawowym wartościom europejskim. Europa jest cmentarzyskiem państw Europy. Państwa Europy nie wykazują podstawowych cech życia: nie rozmnażają się, nie rozwijają się, wzrost gospodarczy wynosi 0%. Unia europejska zrobiła z nas żebraków, pobiera ogromne pieniądze i każe nam się ubiegać o dotacje.”

 

źródło: tvp.info
fot. tvp.info

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany