Paweł Kukiz: „Polska, o którą walczę, to jest Polska ludzi młodych. To podstawowa sprawa. Przerażające jest, że największym hamulcem zmian jest moje pokolenie, które uważa, że kiedyś był ocet a dzisiaj są pomarańcze.”

Jak napisano na facebook’u „Tworzymy nową formułę dla młodych Polaków popierających idee zmian systemowych! Każdy Obywatel może dołączyć do niepartyjnej młodzieżówki i współtworzyć własny Klub Młodych we własnej miejscowości. Zapraszamy na stronę nowej inicjatywy: www.klubymlodych.pl”.

Jak podkreśla Paweł Kukiz „Bardzo ważne, że liderzy tych Klubów będą się wyłaniać w sposób naturalny, oddolny, a nie narzucony przez kogoś – na tym polega obywatelskość.”

Jakub Kulesza (Kukiz’15) stwierdził, że „Zmiany w Polsce mogą zostać wprowadzone przede wszystkim przez młodych, prężnie działających ludzi, nieobciążonych poprzednim i obecnym systemem.”

Natomiast Elżbieta Borowska wskazała, że “Stawiamy przede wszystkim na aktywność, przedsiębiorczość, na szeroką współpracę i działanie na rzecz społeczności lokalnych.”

Kluby Młodych skierowane są do osób mających poniżej 35 lat i mają na celu budowanie wspólnoty młodych Polaków. Integracja wszystkich środowisk wolnościowych i narodowych będzie również sprzyjać budowaniu nowej elity.

Członkowie Klubów Młodych Kukiz ’15 podejmą działania na rzecz dokonania fundamentalnych reform systemowych państwa, propagowania ordynacji większościowej, poszanowania etyki w życiu publicznym, kształtowania elit zdolnych brać czynny udział w życiu publicznym i pomocy osobom potrzebującym.

Zdaniem posła Jakuba Kuleszy „Zmiany w Polsce mogą zostać wprowadzone przede wszystkim przez młodych, prężnie działających ludzi, nieobciążonych poprzednim i obecnym systemem. Nowe pokolenie Polaków w wieku poniżej 30 lat to aż 20% wyborców, a reprezentuje ich jedynie 3% posłów w tej kadencji. W czasie, gdy stare wygi koncentrują się na walce plemiennej, my, młodzi stawiamy sobie ambitne cele i dążymy do ich realizacji. Teraz przed nami stoi kolejne wyzwanie, aby w IX kadencji Sejmu dokonała się znaczna zmiana pokoleniowa, nie tylko ilościowa, ale przede wszystkim jakościowa”

źródło: facebook.com/KlubPoselskiKukiz15
fot. facebook.com/KlubPoselskiKukiz15

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany