Tragiczna śmierć Polaka na Riwierze Francuskiej. Miejscowa prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabicia 22-letniego Szymona K., którego zwłoki zostały odnalezione w wynajmowanym przez niego mieszkaniu koło Tulonu.

Według wstępnych ustaleń, mężczyźnie, który przyjechał do Francji do pracy, zadano wiele ciosów nożem lub innym ostrym narzędziem.

We wtorek polscy pracownicy budowlani zgłosili zdarzenie na policję. Zasztyletowany we francuskiej miejscowości La Seyne-sur-Mer mężczyzna to Szymon K., urodzony w 1995 roku mieszkaniec wsi Jastrzębniki w powiecie Kaliskim (woj. Wielkopolskie). Do zabójstwa mogło dojść prawdopodobnie jeszcze poprzedniej nocy.

Według francuskich źródeł policyjnych, pogotowie ratunkowe i policję wezwali inni polscy pracownicy budowlani, którzy znajdowali się w tym samym budynku mieszkalnym w La Seyne-sur-Mer koło Tulonu. Zobaczyli oni krew wypływającą spod drzwi mieszkania wynajmowanego przez ofiarę.

Mateusz Kosmowski (22 l.) z Piskor i Szymon K. z Jastrzębnik (woj. wielkopolskie) znali się od lat. Mieszkali w sąsiednich miejscowościach, chodzili razem do szkoły. 18 marca wyjechali do Francji, na Lazurowe Wybrzeże. Mieli tam pracować na budowie. Dla Szymona był to pierwszy taki wyjazd. Mateusz jeździł tam do pracy już od półtora roku.

Według nieoficjalnych informacji, dzień przed tragiczną śmiercią 22-letni Szymon K. widziany był ze swoim rówieśnikiem Mateuszem. Na razie nie wiadomo, gdzie w tej chwili przebywa ten mężczyzna.

Tajemnicze wydaje się jednak zaginięcie współlokatora Szymona, 22-letniego Mateusza Kosmowskiego. Nie ma z nim kontaktu od niedzieli. Wtedy po raz ostatni Polacy zamieścili na portalu społecznościowym swoje wspólne zdjęcie. Rodzina zaniepokoiła się, gdy chłopak nie pojawił się w pracy w poniedziałek.

W mieszkaniu został telefon komórkowy i dokumenty Mateusza.

Rodzina apeluje – jeśli ktokolwiek widział zaginionego Mateusza Kosmowskiego, proszony jest o kontakt pod nr 726-533-590 lub 663-048-423.

źródło: rmf24.pl
fot. polskie-echo.com

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany