Oświadczenie Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu w związku ze złożeniem oferty w postępowaniu zakupowym na  śmigłowce dla Polskich Sił Zbrojnych „Konsorcjum Polskich Zakładów Lotniczych Mielec i Sikorsky Aircraft Corporation złożyło Ministerstwu Obrony Narodowej propozycję zakupu wytrzymałych, wszechstronnych i niezawodnych śmigłowców BLACK HAWK wyprodukowanych w mieleckiej fabryce.

Przedstawiamy w niej także ofertę znaczącego zaangażowania firm wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. BLACK HAWK zapewnia natychmiastową interoperacyjność z siłami zbrojnymi Stanów Zjednoczonych i innych sojuszników z NATO.

Te śmigłowce, jako przykład najwyższych zdolności technicznych osiągniętych przez polski przemysł lotniczy, mają znaczący potencjał eksportowy w Europie, a także poza nią. Oczekujemy na  negocjacje z polskim rządem i jesteśmy gotowi do omówienia szczegółów naszej propozycji w trakcie procesu oceny ofert, który wkrótce nastąpi”. – Janusz Zakręcki Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny

Przypomnijmy, że tuż po zerwaniu rozmów dotyczących dostawy Caracali w październiku 2016r. Minister Macierewicz zapowiedział zakup śmigłowców Black Hawk z dostawą do końca 2016 roku. Miał też zostać podpisany kontrakt z PZL Mielec.

11 października Minister Macierewicz, w TVP Info poinformował, że do Wojska Polskiego trafi przynajmniej 50-70 śmigłowców, przy czym dostawę pierwszych ośmiu zaplanowano na 2017 rok.

źródło: wcj24.pl
fot. pap

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany