Chłopak szedł po ulicy z dziewczyną. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w leżącym ok. 50 km na zachód od Oksfordu mieście Stroud. Jak podał w czwartek „The Times” Polaka napadł ośmioosobowy lokalny gang nastolatków. Media donoszą, że członkowie gangu przyjechali na miejsce zdarzenia dwoma samochodami, byli uzbrojeni w metalowe łomy i kije bejsbolowe.

W obronie 15-letniego chłopaka stanął 33-letni sklepikarz Amo Singh. Mężczyzna został dotkliwie pobity i potrącony samochodem.

Żona mężczyzny, Sandy, powiedziała w rozmowie z lokalnymi mediami, że napastnicy podczas walki z jej mężem używali „rasistowskiego języka”. Jak dodała, jej zdaniem chłopiec został zaatakowany ze względu na to, że był Polakiem.

Mężczyzna, któremu założono szwy na głowie i zoperowano nadgarstek, dochodzi do zdrowia w szpitalu Gloucestershire Royal Hospital; tam również opatrzono polskiego nastolatka. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja wystosowała apel do świadków zdarzenia o zgłaszanie się na lokalny komisariat. Dysponuje również nagraniem z monitoringu.

źródło: dziennik.pl
fot. onet.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany