21 kwietnia o godzinie 18:30 odbył się protest Młodzieży Wszechpolskiej i ONR w odpowiedzi na spektakl „Klątwa” pod Teatrem Powszechnym. Odbyła się transmisja na żywo na profilu Media Narodowe. W proteście brało udział około 100 osób.

Przez 30 min. Narodowcy skutecznie blokowali wejście do Teatru Powszechnego. Następnie w momencie modlitwy wkroczyła policja i wszystkich skuła. Po 15min. przepychanki odbyła się modlitwa Krucjaty Różańcowej.

W związku z bluźnierczym spektaklem władze Młodzieży Wszechpolskiej wystosowały wcześniej apel o interwencję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także zgłosiły sprawę Prokuraturze.

Jak dodaje Mateusz Pławski, fakt, że do tej pory „Klątwa” nie została usunięta z repertuaru wskazuje na słabość organów polskiego państwa. Podkreślił, że jeśli władze nie podejmą stosownej interwencji, ma nadzieję, że sprawy w swoje ręce wezmą sami obywatele.

Przedstawieniem reżysera-skandalisty Olivera Friljcia, podczas którego profanowany jest Chrystusowy krzyż oraz figura św. Jana Pawła II, zainteresowała się już prokuratura oraz eksperci Instytutu Ordo Iuris. Skandaliczna pseudosztuka wywołała reakcję hierarchów Kościoła i katolików. Sceny, które mogą zobaczyć widzowie Teatru Powszechnego w Warszawie trudno opisać tak, aby nie stać się przyczyną zgorszenia. Prezentowanie bluźnierstwa, wyuzdanej pornografii czy antypolskich fobii jako prób „artystycznego zmagania się ze współczesnością” stało się perfidną metodą stosowaną od lat przez wielu tzw. ludzi kultury.

„Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego” – zaznaczył w komunikacie ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Relacja z zajścia:
https://www.pscp.tv/w/1OwxWAaVLvNGQ

 

źródło: pch24.pl
fot. facebook.com

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany